Doğum Eğitimleri

Doğum, önceden hazırlanılması ve bilgi sahibi olunması gereken bir süreçtir. Çoğu insan için doğum korkutucu bir olay gibi görünse de usulüne göre eğitilmiş anne ve yakınları için doğum, adeta keyifli bir hal alır.EĞİTİMLER - Eğitim Türü, Eğitmen, Tarih-Saat ve Not


Normal Doğum Eğitimi
Güllü ÇELİK
Randevu: 312 292 9914 Sınırlı sayıda katılımcı alınır.


Emzirme ve Bebek Bakımı Eğitimi
Hülya ŞAHİN
Randevu: 312 292 98 87


Doğum Süreci Eğitimi
Duygu BULUT
Randevu zorunluluğu yoktur.
312 292 9914

Gebelik öncesi eğitimlerin esas amacı anne ve babayı; doğum sırasında olacaklar, hekim ve yardımcı personelin uygulayacağı işlemler, anneye düşen görevler konusunda bilgilendirmek ve ekibin bir parçası olmalarını sağlamaktır. Böylece hem anne ve baba adaylarını doğum konusunda eğitmiş oluruz, hem de kendilerine olan güvenleri artar.

Doğru prensip ile eğitilen anne baba adayları doğumu kesinlikle normal bir süreç olarak görmektedir. Bununla bağlantılı olarak eğitim alan annelerin doğum sancıları ve anksiyete seviyeleri, bu konuda bilgi sahibi olmayan anne adaylarına göre daha düşüktür. Doğum elbette ki zor bir süreçtir fakat panik olmayınca, haliyle daha sakin, huzurlu ve doğru bir doğum gerçekleşir.

Gebelikte sıkıntıların aşılmasına yönelik pek çok yöntem mevcuttur. Doğuma doğru hazırlanmış bir gebe, korku dolu bir ruh hali yerine tatlı bir heyecana sahip olur.

TOBB ETÜ Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji ve 46 daha

Sabit hat: +90 312 292 9900
Faks: +90 312 292 9910
E-posta: info@tobbetuhastanesi.com.tr


GEBELİKTE ULTRASON VE AYRINTILI ULTRASON MUAYENESİ

Gebelik yaşının kesin tahmininde ultrason değerlendirmesi en iyi yöntemdir. Özellikle ilk üç ay içinde yapılan ultrason muayenesi ile ek olarak; çoğul gebeliklerin erken tanısı, Down sendromu riski açısından ense saydamlığı (NT) ölçümü ile tarama yapılması ve yaşamayan/yaşamayacak gebeliklerin tanısı mümkündür.

2004 Kez izlendi

BİZ DOĞUMA HAZIRLANIYORUZ

Belki de dünyanın en güzel haberidir o: Hamilesiniz! Anne oluyorsunuz! Evet, evet siz de baba oluyorsunuz! Yaşasın!

6991 Kez izlendi