Genel Cerrahi

Bölümümüzde karaciğer, safra kesesi, safra yolları, pankreas ve dalak hastalıkları, mide, ince ve kalın barsak hastalıkları, anüs ve rektum hastalıkları, meme hastalıkları, tiroid, paratiroid ve adrenal bez hastalıkları cerrahisi, özellikle kasık ve göbek fıtıkları, yumuşak doku ve travma cerrahisi.

HİZMET ALANLARI / HİZMET SAATLERİ:

Özel TOBB ETÜ Hastanesi Genel Cerrahi Bölümü, 24 saat kesintisiz yüksek düzeyde acil ve poliklinik hizmetleri vermektedir.

Bölümümüzde karaciğer, safra kesesi, pankreas ve dalak hastalıkları, mide, ince ve kalın barsak hastalıkları, anüs ve rektum hastalıkları, meme hastalıkları, tiroid, paratiroid ve adrenal bez hastalıkları cerrahisi, özellikle kasık ve göbek fıtıkları, yumuşak doku ve travma cerrahisi, laparoskopik cerrahi ile periferik damar cerrahisi ile ilgili tedavi ve ameliyatlar yapılmaktadır.

BÖLÜM KULLANIMINDA OLAN TEKNİK OLANAKLAR:

Ameliyathanemizde tüm cerrahi bölümlerimizin ortak hizmetine sunulan endoskopik ameliyathanesi (OR1) mevcuttur. Bu teknik ile küçük kesi alanlarından girilerek karın içerisine müdahale yapmamız sağlanmış olup kısa zamanda hastalıkların tedavisi yapılabilir hale gelinmiştir. Laparoskopi ile safra kesesi hastalıkları, hiatus hernisi (mide fıtığı), kalın ve ince barsak, apandiks hastalıkları, ayrıca dalak ve böbrek üstü bezi tümör ameliyatları, diagnostik amaçlı (tanısal) ve fıtık cerrahileir yapılmaktadır. Bu yöntemlerle hastanın kısa süre hastanede kalması, yara yerinin küçük ve estetik olması, ağrının daha az olması, iş ve güç kaybının en aza indirilmesi ve normal yaşantıya erken döndürülmesi amaçlanmaktadır.

TANI VE TEDAVİSİ YAPILAN HASTALIKLAR:

Bölümümüzde karaciğer, safra kesesi, safra yolları, pankreas ve dalak hastalıkları, mide, ince ve kalın barsak hastalıkları, anüs ve rektum hastalıkları, meme hastalıkları, tiroid, paratiroid ve adrenal bez hastalıkları cerrahisi, her türlü fıtık, yumuşak doku ve travma cerrahisi.

İlgili Patolojiler


İlgili Makaleler

Kıbrıslı Kadınlara Anlamlı Hediye !

Meme Kanserini önceden teşhis etme ve bu konuda Kıbrıslı Kadınları duyarlı kılma maksadı ile hazırlanan, kendi kendine meme muayenesi mobil uygulaması ve uzaktan hasta takip sistemi aktifleştirildi. Kıbrısta basın toplantısı ve ödül töreni düzenlendi.

2087 Kez izlendi

PERİANAL APSE ve FİSTÜLLER

Perianal apse, anüs(makat) bölgesi ve çevresinde cerahat (iltihap) toplanması sonucunda oluşan şişliğin tıbbi adıdır. Anüsü (makatı) çevreleyen kas tabakaları ve yumuşak dokunun aralarında oluşur.

24526 Kez izlendi

Yoksa Ateroskleroza Bir Virüs mü Sebep Oluyor?

Aterosklerozun sebepleri hala önemli bir araştırma konusudur. Sitomegalovirüs (CMV) belkide damar içi tıkanıklıkların bir sebebi olabilirmi ? Araştırıcılar bu konu hakkında ipuçları elde etmişler.

24280 Kez izlendi

MEME KANSERİNDEN KORUNMA VE ERKEN TANI YÖNTEMLERİ

Meme kanseri kadınlarda en sık rastlanan kanserdir. Günümüzdeki bilgilere göre her sekiz - dokuz kadından birisi yaşamının bir döneminde meme kanseri olmaktadır.

5119 Kez izlendi

Paylaş

TOBB ETÜ Hastanesi

Ortopedi ve Travmatoloji ve 47 daha

Sabit hat: +90 312 292 9900
Faks: +90 312 292 9910
E-posta: info@tobbetuhastanesi.com.tr